Projekt implementuje popularną grę symulacyjną "Gra w Życie" (ang. "Game of Life"). Oryginalną grę wraz z opisem zasad stworzył John Conway.
Gra rozgrywa się na dwuwymiarowej planszy podzielonej na kwadratowe komórki, o których przetrwaniu, narodzinach czy śmierci z iteracji na iterację decyduje kilka prostych reguł.
Program jest implementacją popularnej gry symulacyjnej o nazwie „Gra w życie” (ang. Game of Life), stworzonej przez brytyjskiego matematyka Johna Conwaya. Gra ta to forma automatu komórkowego, gdzie komórki umieszczone na dwuwymiarowej planszy zmieniają swoje stany (z żywej na martwą lub odwrotnie) w zależności od prostych reguł dotyczących ich sąsiedztwa. W tej wersji programu zastosowano dodatkową funkcjonalność, która wykrywa stabilne struktury – takie, które po pewnym czasie nie ulegają zmianie – i zmienia ich kolor na fioletowy na macierzy diod LED.
Projekt umożliwia zapoznanie się tematyką ciśnienia hydrostatycznego w praktyce. Pokazuje zależności między mocą pompy a możliwą do osiągnięcia wysokością słupa wody, a zatem uczy czym jest sygnał PWM. Użytkownik ustawia czas pracy pompy oraz moc pompy dobierając odpowiednie wypełnienie sygnału za pomocą przycisków.
Pomiar przyspieszenia wózka jadącego z równi pochyłej, biegnącego kolegi czy jego pięści, wszystko to wykonasz przy pomocy tego prostego zestawu. Pozwala on na dokonanie 17tu pomiarów w czasie 8 sekund i wizualizację ich w przeglądarce z wykorzystaniem WiFi (acces point).
Jest to robotyczna platforma gąsienicowa o amortyzowanym podwoziu, wytworzona niemal w pełni poprzez technologię FDM druku 3D. W skład projektu wchodzi również pilot z dwoma joystickami. Robot ten może poruszać się w dowolnym kierunku, skręcać, a także obracać się w miejscu, o jego ruchu decyduje użytkownik, zadając komendy poprzez pilota. Platformę tę można szeroko rozwijać, np. dodając jej obrotową głowicę z czujnikiem odległości lub ramię.
Z przyjemnością przedstawiamy państwu dronowy system SOS - system oznaczania stref. Ten system może być wykorzystywany do oznaczania stref bezpiecznych w trakcie działań militarnych, klęsk żywiołowych bądź alarmowaniu o skażeniu. Stworzone przez nas beacony/ darty/ rzutki współpracują z systemem ich upuszczania, który jest zamocowany do Bezzałogowego Statku Powietrznego. Gdy dron znajdzie się na odpowiednich współrzędnych GPS darty zostają zrzucone oraz świecą się na dowolny kolor RGB - w naszym przypadku przez pierwsze 5 minut czerwony, by potem zmienić go na zielony.
Sześcian obracający się, przesuwający po panelach i odbijający się od krawędzi telebimu
To interaktywna gra zręcznościowa i pamięciowa oparta na mikrokontrolerze ESP8266 (NodeMCU) oraz pasku LED WS2812. Celem gracza jest zapamiętanie i poprawne odtworzenie rosnącej sekwencji kolorów zapalających się na diodach.
Gra ćwiczy:
-
pamięć krótkotrwałą,
-
czas reakcji,
-
koncentrację i koordynację wzrokowo-ruchową.
Ten projekt to system sterowania robotem zdalnie sterowanym na podstawie analizy obrazu z kamery ESP32-CAM. Zrealizowany został w języku Processing z wykorzystaniem przetwarzania obrazu oraz automatycznego wysyłania komend sterujących przez WiFi. Samochodzik prowadzący jest sterowany z telefonu przez WiFi a podąrzający nza nim drugi samochodzik za pomocą kamery wykrywa diodę na pierwszym samochodziku i na nią się kieruję
Interaktywna rękawica MIDI oparta na Arduino reaguje na zginanie palców i odtwarza dźwięki: w wersji pierwszej za pomocą buzzera, w wersji drugiej – poprzez sygnały MIDI USB do programu DAW. Projekt łączy przetwarzanie sygnałów analogowych z cyfrową kontrolą dźwięku.